Patchwork to najprościej mówiąc metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału, zazwyczaj o podobnych geometrycznie kształtach (np. patchwork z kawałków trójkątnych) w większą całość, tworząc nowy, niepowtarzalny wzór. W tej technice zazwyczaj wykorzystuje się stare resztki materiałów.

Kiedyś patchwork był metodą szycia, z czasem stał się metodą dekoracji. Obecnie staje się znów niezwykle popularny w aranżacji wnętrz. Patchworkowe są nie tylko narzuty, ale coraz częściej wzór ten pojawia się na tapetach, dywanach, płytkach czy meblach. Ten nie tylko kolorowy i zabawny dodatek, może też być całkiem eleganckim detalem w pomieszczeniu.

W naszym salonie mamy krzesła wykonane tą właśnie metodą. Krzesło patchworkowe to bardzo ciekawa kompozycja dla osób ceniących różnorodność barw i faktur. Siedzisko krzesła tworzą małe kawałki materiałów o podobnych kształtach. Połączenie z podstawą wykonaną z drewna bukowego nadaje tym krzesłom ponadczasowy wygląd. Idealnie sprawdzą się one nie tylko w salonie, ale i w pomieszczeniach biurowych czy w nowoczesnych kawiarniach. To harmonijne zestawienie materiałów i kolorów ożywi każde pomieszczenie.

Zapraszamy do naszego sklepu www.saloninterior.pl i do naszego showroomu mieszczącego się w Gorzowie Wlkp. przy ul Londyńskiej 5 :)

 

http://saloninterior.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kilka słów o Maciej Stefaniak